Söve Uygulamaları

Binalardaki en büyük ısı kayıpları genellikle kapılardan ve pencere kenarlarından olmaktadır. Bu alanların söve ile kaplanması büyük oranda ısı kaybını önlemektedir. Söve kullanımı genellikle ısı kaybını önleme ve estetik olarak güzel bir görüntü oluşturmak için kullanılır. Söve kullanımı sayesinde çok eski bir bina bile adeta yeni yapılmış gibi estetik kazanır. Bunun yanında ısı ve ses yalıtımı da sağlar.

Binaların daha dayanıklı ve estetik olması için söve yapımına dikkat edilmesi gerekir. Bina estetiğinde en önemli kısımlar genellikle pencere, balkon ve çatı kenarlarıdır. Buralar da söve kullanımıyla çok estetik bir görünüm elde edilebilir. Buralardaki alanlara çeşitli renklerde boyamalar yaparak istediğimiz görüntüleri elde edebiliriz.

Sövenin estetiğinin yanında belirttiğimiz gibi ısı ve ses yalıtımına da katkısı büyüktür. Pencere kenarlarına uygulanan yapılarla ısı kaybı azaltılarak büyük ısı kazancı sağlanır. Bunun yanında çok iyi bir ses yalıtımı da sağlanmış olur. Söve özellikle pencere kenarlarında uygulandığında ses yalıtımı, ısı yalıtımı ve estetik görünümünün yanında ayrıca temizlik konusunda da faydalıdır. Kenarlara uygulanan söve sayesinde pencereler tozlanmaktan da bir miktar korunmuş olur.

Sövenin kaplanmasında kullanılan hammaddenin kökeni köpüktür ve bu hafif ve kolay uygulanır olmasını sağlamaktadır. Bunun yanında kırılma veya çatlamaya karşı çok dayanıklı olması nedeniyle uzun süre dayanabilmektedir. Sövenin sıvası ve boyanmasında kendini yıkayabilen boyalar kullanılarak ekstra boyamaya ihtiyaç kalmaz.
Image
Mantolama
Image
Taş Yünü Mantolama
Image
Siding Uygulaması
Image
Bina Bakım, Onarım ve Tadilat İşlemleri
Image
Alçıpan Asma Tavan & Ara Bölme Duvar Sistemleri
Image
Söve Uygulamaları
Image
Şap Beton Uygulamaları
Image
Çatı Su ve Isı Yalıtımı & Temel Su Yalıtımı
Image
Dış Cephe Uygulamaları
"Ücretsiz keşif talep formumuzu doldurarak uzman satış ekibimiz ile iletişime geçebilir, ihtiyaçlarınız ve uygulamalarınız için yerinde teklifler alabilirsiniz."
Teklif İste