Isı Yalıtımı Nedir ?

Hayatımızda sürekli ısı yalıtımın olması konusunda pek çok yöntemler denemekte ve ortamlarımızın ısı yalıtımlı bir şekilde olmasını isteriz. Peki, ısı yalıtımı nedir faydası nelerdir?

Kış ve yaz aylarında sıcaklığı ve soğukluğu dengede tutabilme amacıyla binalarımızın dış kısımlarında ihtiyaç duyduğumuz cam doğrama, kaplama, cephe duvarları gibi ısı geçişlerini durdurmak amacıyla yapılan önlemlere ısı yalıtımı diyoruz.

Isı kayıplarının sınırlandırılması için pek çok yöntemler denenmekte ve ısı yalıtımları ortamlarda açığa çıkarılmaya çalışılmaktadır. İki ortam arasında yaşanan geçişleri durdurmak için başvurulan yollar arasında olan ısı yalıtımı, hayatımızın her evresinde ihtiyaç duyduğumuz bir kavram haline dönüşmeyi başarmıştır. Bu nedenle ısı yalıtımı nedir sorusuna en iyi cevap ısı kayıplarını önlemek olarak söyleyebiliriz.

Ortamlara ısıtma ve soğutma performanslarının ihtiyaçları en iyi şekilde karşılayabilmesi açısından ısı yalıtımı ihtiyaç haline gelmiştir. Kullandığını ortamın ömrünü iki kat daha arttırmak, ortamlarınızda ki ısı performanslarını yükseltmek ve giderlerin engellenmesi amacıyla ısı yalıtımı her zaman başvurulan yollar arasında olması gerekir. Isı yalıtımın en büyük faydası harcanılan enerjinin yarısını tekrar geri almayı sağlar.

Böylelikle ortamlara dengeli bir ısı açığa çıkmakta ve insanlar daha az gider ile yaşamlarını konforlu bir şekilde gerçekleştirmektedir. Hayatınızda tasarrufu ön plana çıkarmak istiyorsanız ısı yalıtımları başvurulması gereken en faydalı yollar arasında olduğunu söylemek mümkündür. Böylelikle ısı kayıplarının önüne kolaylıkla geçmiş olursunuz.
Image
Mantolama
Image
Taş Yünü Mantolama
Image
Siding Uygulaması
Image
Bina Bakım, Onarım ve Tadilat İşlemleri
Image
Alçıpan Asma Tavan & Ara Bölme Duvar Sistemleri
Image
Söve Uygulamaları
Image
Şap Beton Uygulamaları
Image
Çatı Su ve Isı Yalıtımı & Temel Su Yalıtımı
Image
Dış Cephe Uygulamaları
"Ücretsiz keşif talep formumuzu doldurarak uzman satış ekibimiz ile iletişime geçebilir, ihtiyaçlarınız ve uygulamalarınız için yerinde teklifler alabilirsiniz."
Teklif İste