Isı Yalıtım Malzemeleri

Modern teknolojide çok kullanılan yalıtım işleri, birçok sektörün alt dalı haline gelince ve sanayileşmenin de hız kazanmasıyla yalıtım sektörü doğmuştur. Bu sektör üretilen ısı yalıtım malzemeleri ile kullanıcılara çeşitli alternatifler sunmuştur. Yalıtım kavramının temel işlevi ise iç bölgelerin dışardan gelecek soğuk, rüzgâr, ses gibi çeşitli olumsuz etmenlere karşı direnç gösterecek yapı malzemelerinin üretilmesidir. Yalıtım elektrik sektöründe ise çok uzun süredir bir iş kolu haline gelmiştir.

Özellikle yalıtkan cihazların kullanımında yalıtım teknolojisinden yararlanılır. Yalıtım malzemeleri içinde ısı yalıtımının ise ayrı bir önemi vardır. Bunun nedeni ısı yalıtımına toplumsal yaşantının çok ihtiyaç duymasıdır. Enerjinin kaybı geri getirilmesi zor telafilere yol açar. Dünyadaki enerji kaynaklarının kıt olmasından dolayı enerji tasarrufu çok önemsenmektedir. Bu da ısı yalıtım sektörünün önünü fazlasıyla açmıştır.

Isı yalıtımında çeşitli malzemeler kullanılır. Ancak bunları açıklamadan önce malzemelerde dikkat edilecek ortak hususları belirtmek gerekir. İletim katsayıları yüksek olmamalıdır, rutubeti emebilme özelliği göstermelidir, yıpranmalara karşı dayanıklı üretilmelidir, hijyen şartlarını zorlamamalı ve montaj konusunda ergonomik bir rahatlık sağlamalıdır. Yanıcı özellik de aranılan husus değildir.

 Ayrıca fiyat açısından da makul olmalıdır. Özellikle inşaat sektöründe yoğun kullanılan başlıca ısı yalıtım malzemeleri şunlardır: Cam yünü, taş yünü, EPS ve XPS yalıtım malzemeleri, poliüretan köpük, cam ve fenol köpüklerdir. Bunlarsa yoğunluk, sıcaklık, iletim katsayısına göre farklı kalitelere ayrılmaktadır.
Image
Mantolama
Image
Taş Yünü Mantolama
Image
Siding Uygulaması
Image
Bina Bakım, Onarım ve Tadilat İşlemleri
Image
Alçıpan Asma Tavan & Ara Bölme Duvar Sistemleri
Image
Söve Uygulamaları
Image
Şap Beton Uygulamaları
Image
Çatı Su ve Isı Yalıtımı & Temel Su Yalıtımı
Image
Dış Cephe Uygulamaları
"Ücretsiz keşif talep formumuzu doldurarak uzman satış ekibimiz ile iletişime geçebilir, ihtiyaçlarınız ve uygulamalarınız için yerinde teklifler alabilirsiniz."
Teklif İste